iunie 25, 2026
Sydney 29
Circulația metroului a fost blocată la stația Eroii Revoluției, după ce o femeie s-a aruncat pe șine circulatia metroului este blocata la statia eroii revolutiei dupa ce o femeie s a aruncat pe sine 977734

Circulația metroului este blocată, marți dimineață, la stația Eroii revoluției, după ce o femeie s-a aruncat pe șine. Oamenii care erau pe peron au intervenit și au scos-o imediat.

Incidentul s-a petrecut în jurul orei 08.15, a anunțat poliția.

Din primele informații, femeia s-ar fi aruncat pe calea de rulare a trenului, în stația de metrou, chiar când acesta intra în stație.

Din verificări, s-a mai stabilit că femeie este rănită ușor și nu a suferit leziuni grave produse de un posibil impact cu trenul, întrucât trenul a fost oprit în timp util.

Circulația trenurilor a fost reluată în condiții normale.

Este vorba despre o femeie de 40 de ani, care s-a aruncat pe șinele de metrou.

Oamenii au intervenit repede și au scos-o de sub tren. Starea ei este bună, femeia este conștientă, dar are multe contuzii.

Ea a fost dusă la Spitalul Bagdasar-Arseni.

Circulația este oprită, în zonă este aglomerat. Polițiștii nu au dat încă permisiunea să se reia circulația.

Antena3.ro

Lasă un răspuns

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2026 MEDIA TRUTH SRL