iunie 24, 2026
Sydney 29
Un pacient fugit de la psihiatrie, găsit pe stradă de jandarmi whatsapp image 2024 04 26 at 08 39 02

Un bărbat care a fugit din Secţia Psihiatrie a fost găsit de către jandarmi pe o stradă din Drobeta Turnu Severin, dezorientat şi confuz.

”Jandarmii care se aflau noaptea trecută în misiune pe strada Orly, din municipiul Drobeta Turnu Severin au observat un bărbat care avea un comportament suspect. Confuz şi dezorientat, bărbatul le-a atras atenţia jandarmilor, care s-au apropiat de acesta pentru a-i acorda ajutor”,

au transmis, vineri, reprezerntanţii Jandarmeriei Mehedinţi.

Potrivit acestora, în urma verificărilor, s-a stabilit cǎ bărbatul în vârstă de 45 de ani, internat la Secţia Psihiatrie, a părăsit incinta spitalului. 

Lasă un răspuns

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2026 MEDIA TRUTH SRL